איך זה עובד?

הפקת סרט מלווה בתהליך מורכב, בעיקר למי שלא בילה 4 שנים באקדמיה לקולנוע (כלומר, רובנו). עם זאת, כיום רבים בוחרים לוותר על תהליך הפקה מקצועי, ולשמש כמפיקים, תסריטאים ובמאים בעצמם.
התוצאה היא אמנם מעט פחות מלוטשת, אבל הרבה יותר אישית, והרבה יותר שלכם.אז איך נכנסים לסרט הזה, ובעיקר איך יוצאים ממנו עם תוצאה מוצלחת? הנה מספר טיפים מנסיוני העשיר בתחום, שיסייעו לכם לעבור בצורה חלקה את התהליך.


 

 

מוכנים?

 

כשלב ראשון בתהליך, עליכם להחליט איזה סגנון של סרט ברצונכם להפיק (האם הוא יהיה   קומי? דרמטי? סרט עם עלילה, או סרט תעודה?), ועל אילו חומרים הסרט יתבסס (האם אתם רוצים להשתמש בחומרים שכבר יש לכם בבית, כמו תמונות וסרטוני וידאו ביתיים, או שברצונכם לצאת לצלם חומר חדש?).

 

על מנת ליצור סרט המשלב סרטוני וידאו ותמונות, עליכם לאסוף את החומרים שברשותכם ולהעבירם אלי. אין צורך לסרוק את תמונות ולהעביר את הוידאו לפורמט דיגיטלי.

 

בחרו שיר אחד או כמה שירים שאותם תרצו לשלב ברקע הסרט וכן כתוביות אותם תרצו לשלב בסרט. באם תתקשו בשלב זה, אשמח לסייע לכם מנסיוני.


טיפ קטן -


אני אוהבת לקבל מבחר רב של תמונות אפילו תמונות שנראות לכם מאוד דומות אחת לשניה, כיוון שאפשר לשחק איתן בסרט וליצור רצף מתחלף של תמונות היוצר אשליה של תנועה.

 

 

 

אקשן!


על מנת ליצור סרט חדש המשלב חומרים חדשים אותם אתם רוצים לצלם, עליכם לכתוב תסריט, כלומר טקסט המסביר מה מהלך הסרט, ואלו חומרים מיוחדים תרצו לשלב בו (למשל קטעים מתוך סרט מצויר).


העבירו אלי את התסריט ואני אשמח לתת לכם רעיונות כיצד ניתן לשדרג אותו, וכן לצייד אתכם בטיפים לצילום.

 

 

 

ו...קאט!

ערכו רשימה מסודרת של המקומות והאנשים אותם אתם צריכים לצלם, וכן האם יש אביזרים מיוחדים להם תזדקקו. הכינו לו"ז מפורט הכולל את מקומות הצילום (הלוקיישנים) ואת המצולמים, וצאו לצלם.

את חומר הגלם העבירו אלי ואני אערוך אותו ואשלב בו את האפקטים והקטעים שבחרתם.טיפ קטן -


אפשר לצלם בכל מצלמת וידאו ביתית, אבל חשוב לוודא שזוהי מצלמת וידאו ולא מצלמת סטילס שיש לה אופציה לצילום וידאו. הסאונד שיוצאת ממצלמה שאינה מיועדת לוידאו אינו איכותי, וחבל על ההשקעה בצילום. איכות הסרט המוגמר תלויה באיכות חומרי הגלם.

אפשר כמובן לשלב סגנונות שונים יחד. אל תגבילו את עצמכם, וזכרו - בחדר העריכה השמים הם הגבול. על מנת להתרשם מעבודות ולקבל רעיונות צפו בדוגמאות הנמצאות כאן באתר.

לאחר שבחרתם כיוון כללי צרו איתי קשר ואני אנחה אתכם כיצד להתקדם הלאה.